Hakkımızda

MAKİM 1982’den beri Türkiye’de elektromekanik cihazların tasarlanması, geliştirilmesi ve üretilmesi konularında çalışmaktadır. İleri seviyedeki üretim altyapısı ile portföyündeki ürün ve sistemlerin           AR-GE süreçlerinden tasarıma, tasarımdan üretime ve satış sonrası desteğe kadar tüm safhaları kendi bünyesinde gerçekleştirebilecek kapasiteye sahip olan Makim 35 yıldır 62 ülkede hizmet vermektedir.

MAKİM’in mevcut altyapısı talaşlı imalat, saç işleme, elektronik, montaj ve hassas döküm gibi geniş bir üretim yelpazesini içerir.

Hassas döküm; detaylı ve karmaşık geometrili, konvansiyonel yöntemlerle üretilmesi zor veya imkansız olan parçaların üretiminde, talaşlı imalata alternatif olarak geliştirilmiş bir üretim tekniğidir.

MAKİM Geçiş Kontrol Sistemlerinin aralarında kamu ve özel sektörün de yer aldığı havaalanları, otobüs terminalleri, fabrikalar, atölyeler ve çeşitli işletmeler, metro, tramvay, deniz otobüsleri, askeri kurumlar, emniyet ve üniversiteler gibi pek çok sektörde referansları vardır.

MAKİM Geçiş Kontrol Sistemleri, hem ulusal hem de uluslararası alanda müşteri talebini en üst düzeyde karşılamak amacıyla ürün yelpazesini sürekli olarak genişletmektedir. Bu çerçevede MAKİM müşteri memnuniyetini ön planda tutan, geniş bir müşteri yelpazesiyle iş yapan, çevreci, pazar ihtiyaçlarına uygun ve makul maliyetle üretim yapan ve tüm bu süreçleri ISO9001 TÜV AUSTRIA Kalite Yönetim Sistemi ile denetleyen köklü bir firmadır.